DIY Minion special

Tiež ste blázni do Mimoňou ako ja? Tak tento post je stvorený pre vás! Mám tu pre vás dva typy ako si vyrobiť svojho Mimoňa. Koncom minulého mesiaca sa v našich kinách odštartoval film Mimoni a ja som pri ňom nesmela chýbať, napadlo ma, že by bolo originálne vytvoriť si Mimoňa podľa vlastných predstáv. A vytvorila som si ich hneď dvoch. Tak poďme na to!

TRIČKO S BOBOM:
budeme potrebovať:
- biele tričko
- fixky na texil

- trvrdý papier alebo podložku v rozmere cca. A4

Postup:
Medzi látky trička si vložíme podložku a ceruzkou si  nakreslíme svojho Mimoňa. Ja som si vybrala Boba. Inšpirovala som sa týmto obrázkom, ktorý som našla na https://www.facebook.com/minions?fref=photo. 
Viac takýchto obrázkov nájdete aj na  https://www.facebook.com/DespicableMe?fref=ts. Obrysy obtiahneme čiernou fixkou.

Teraz už ho iba vymaľujeme ako maľovanku.
Ak vám na tričku ešte niečo chýba, tak ako mne, môžte to spraviť ako ja a okolo Boba aj na druhej strane trička napísať BOB, ak vás napadne niečo iné môžte mi to napísať do komentárov ☺ ↓ . 

Nezabudnite si banánové TicTac-taky a misia bude splnená. 

STUART
Môj druhý nápad je tak isto veľmi jednoduchý. 
Budeme potrebovať:
- vajíčko z Kinderka 
- Centro-fixky
 - Pam Lak alebo tekuté lepidlo, prípadne priesvitný lak na nechty 
Postup:
Na vajíčko si ceruzkou načrtneme Mimoňa. 
Vymaľujeme si ho.
Počkáme niekoľko hodín. 


Štetcom naň nanesieme Pam Lak. Prečo Pam Lak? Pam Lak je náter na drevo, ale vo výtvarníctve alebo pri ručných prácach sa používa ako vrchný lak ktorý ochraňuje predmet. S Pam Lakom som sa prvýkrát stretla na výtvarnej a keď som doma začala pracovať so servítkovou technikou zistila som jeho benefity. Narozdiel od lepidla je silnejší, keď po zaschnutej vrstve lepidla som prešla niečim mokrým lepidlo sa "rozleptalo".... Pri natieraní si dajte pozor na fixky, ktoré sa pri natieraní zvyknú rozmazať.Naj problémovejšia je časť s okom. Nenatierajte tú časť, kde sa vajíčko uzatvára. Vajíčko maľujte otvorené, lebo sa môže sa stať, že ho potom neotvoríte. 
Po vyschnutí je vajíčko hotové.

Možete ho využiť pri cestovaní na drobné šperky. 
Alebo si ho vložte do kabelky a naplňte si ho cukríkmi, žuvačkami alebo tabletkami. 


♥ Majte sa krásne ! ♥

0 komentárov: