XMASPOST- 5 tipov na to, ako vybrať správny darček

Do Vianoc už zostáva presne mesiac a to je čas kedy sa už začíname zamýšľať:  ,,Čo na Vianoce tento rok?" Rozmýšľame nad darčekmi pre blízkych, dekorovaním izieb, novými fintami na pečenie a varenie... Preto cez toto predvianočné obdobie budem vydávať príspevky s názvom XMASPOST, aby som vám s niektorými problémami poradila.
Začnem asi tou najväčšou dilemou v období Vianočného nakupovania- kupovanie darčekov. Nech už je to sestra, brat, mamina, starký či kamarátka vždy sa snažíme vybrať práve to, čo obdarovanému vystihne jeho vkus, prianie alebo niečo, čo sa mu zíde a bude to používať. Lenže nie vždy je to ľahké!
Kvôli tomu mám pre vás 5 tipov ako vybrať správny darček.

1. Buďte pozorní!
Nie každý má rád keď sa ho niekto narovinu spýta, že čo chce na Vianoce. Väčšina ľudí má rado keď si pod stromčekom nájdu to, čo sa im páči, ale pritom vôbec nečakali, že to dostanú. A preto je ten správny čas na to, aby sa začali byť pozorní. Vezmite kamarátku do obchodov a pozorne si všímajte, čo sa jej páči, pri čom sa pozastaví... Alebo si spolu prezerajte časopis, alebo sa spolu len tak rozprávajte o tom, čo sa jej páči. A podľa toho usúďte, čo si môžete dovoliť, čo nie alebo čo máte v obchodoch hľadať.

2. Založte si zápisník!
Nemusí to byť len zápisník na vianočné obdobie. Založte si zápisník aj z obyčajnej písanky a bude vám veľkým pomocníkom nie len pri kupovaní darčekov. Do tohto zápisníka si môžete písať všeličo! Nájdite si v ňom miesto na Vianoce, DIY, múzy, ktoré vás počas dňa napadnú, poznačte si doňho čas kedy hrala v rádiu pesnička, ktorá sa vám zapáčila... Pomocou odrážok si vytvorte zoznam tých, ktorých máte v pláne obdarovať a časom vás určite napadne ten správny darček.

3. Vyrobené z lásky.
Ísť do obchodu, vybrať a kúpiť darček- tak to robí dnes mnoho ľudí. Darčeky z obchodu potešia, ale keď darček vyrobený a vymyslený sebou samým, stavím sa, že má inú hodnotu. Z toho darčeka je cítiť to, že si ten človek dal na ňom záležať, venoval mu svoj čas. Nemusí to byť veľký dar/ dary, ale ide o to aby bolo vidno, že ste  to robili vy a pritom mysleli na osobu, ktorej darček budete chcieť venovať.

4. Zhromaždiť si všetky fakty!
Treba si spomenúť na to všetko aké farby má dotyčný rád na oblečení, aké odtiene sa mu páčia na doplnkoch, aký štýl dekorácii uprednostňuje, aké zviera má rád... Pospomínajte si na to všetko, čo o ňom viete, že čo nemá rád a čo zase má rád. Nezabudnite ani na jeho záľuby napr. ak často zaspáva- kúpte mu budík, ak je to gurmán- kúpte mu nejakú zaujímavú vychytávku do kuchyne alebo kuchársku knihu, ak je to knihomol- kúpte mu knihu, ktorú vy samy máte radi alebo si prečítajte recenzie na zopár kníh a vyberte z nich tú najvhodnejšiu...

5. Nemusí to byť len hmotný darček!
Pokiaľ ste v obchodoch nič nenašli a na vyrábanie už nie je čas alebo vám nič nenapadlo, alebo neviete danú osobu dobre odhadnúť, skúste porozmýšľať o niečom, čo by sa mu páčilo i keď si to nebude chytiť. Pouvažovať môže nad permanentkami, poukazmi, kupónmi... Nemusia to byť drahé dary, môžu to byť aj vaše malé skutky, ktoré potešia napr. viete, že váš brat je lenivý na upratovanie izby- môžete mu vyrobiť poukaz na upratanie izby alebo vaša sestra veľmi rada cvičí- tak jej môžete vyrobiť vlastnú permanentku na to, že každý večer o 7 hodine budete spolu cvičiť... Napíšte k tomu ešte popis, ktorý vyčarí úsmev na tvári a originálny darček je hotový!

Vianoce nie sú len o veľkých a honosných daroch. Na Vianociach je dôležité to, že ste v ten čas s tým, koho máte radi.
Prajem krásny deň. 

0 komentárov: