DIY rock necklaces

Dnes vám ukážem návod na ručne vyrobený šperk z drôtu a s kamienkom uprostred. Návod je veľmi jednoduchý a využijete pri tom  hlavne šikovné ruky. Na výrobu týchto príveskov ma inšpirovali zahraničné youtuberky The Sorry Girls. Ich videá sú zväčša o vyrábaní, šití a pre mňa sú veľkou inšpiráciou.
Klikni na obrázok↓
Na výrobu budete potrebovať:
- drôt (moja rada: kúpte si radšej tenší drôt, bude sa vám tak lepšie manipulovať. Ja som urobila opak preto sa mi narábalo trochu ťažšie.)
- koženkový povraz
- kamienok
- kliešte (nie sú až tak podstatné, ale lepšie sa vám s nimi bude pracovať)
- zapinátko (podľa dĺžky)

 Kamienok:
Môžete si ho kúpiť v obchode alebo si ho vybrať zo šperku, ktorý už nenosíte. Ja som do môjho šperku použila Ruženín, ktorý som mala na kľúčenke. Svoj vlastný "drahokam" si môžete vyrobiť aj doma. Technika, ktorú som použila ja sa používa hlavne na nechty. Výhodou je, že si môžete namiešať vaše obľúbené farby a vytvoriť z nich vzory, aké sa vám páčia. Keďže textom by som vám tento postup dlho opisovala prihodím sem radšej video.
VIDEO♥KLIK
Moja rada je, že s redšími lakmi sa vám to bude lepšie robiť a snažte sa o nepravidelné tvary. Po tom ako si na vode vytvoríte ornamenty tak namiesto nechtu do vody vložte kameň. 

Postup:
Odstrihla som si drôt dlhý asi 10 cm ak pri omotávaní zistím, že je dlhý tak si skrátim. Nemusíte si dať taký dlhý drôt ak máte malý kamienok. Z drôtu urobím očko, bude slúžiť na povraz. Pokúste sa ho spraviť do stredu. 

Urobením očka mi vznikli dve volné strany drôtu a tie obmotám okolo kameňa. Ja som jeden koniec obmotala stredom a druhý koniec spodkom kameňa. Teraz už máte hotový prívesok.Môže vám slúžiť aj ako kľúčenka.
Keďže chcem z neho mať náhrdelník tak ešte urobím zopár vecí, teraz môžete dať kliešte aj drôt bokom. Prívesok navlečiem na šnúrku a jedenkrát previažem (ako keď si idete zaviazať šnúrku na topánke lenže neurobím mašličku). Takto na povrázku ši šperk priložím ku krku, aby som vedela v akej výške ho chcem mať. Pokiaľ ho chcete mať nižšie tak na konci povrazu urobte hrčky a máte hotovo. Ak chcete mať prívesok vyššie,
k jeho dokončeniu budete potrebovať aj  zapinátko. Na mieste kde chcete aby sa náhrdelník ukončil urobte jednu hrčku so svorkou na jednej strane a s očkami na druhej.

Prebytok šnúrky odstrihnite. A máte hotovo! 

Čo na to poviete vy? Máte nejaké rady?  

0 komentárov: