♥ my favorite flowers ♥

Ahojte! Každý sa snaží svoj dom či byt niečím oživiť, ideálne sú na to kvety, čo je zároveň aj moja dnešná téma. Na svete je množstvo nádherných kvetov a písať o každom z nich by bolo naozaj na dlho. Rozhodla som sa, že tento článok bude o mojich obľúbených kvetoch pretože kvety mám celkovo veľmi rada.
Kvety sú pre mňa nádherné stvorenia, ich tvar a vzhľad je dokonalý aj kvetinový motív je môj najobľúbenejší a najradšej by som ho mala všade.
Zo všetkých kvetov mám najradšej rezané kvety. Nevydržia tak dlho ako kvety v črepníku čo je veľká nevýhoda.
Presuniem sa ku kvetom v kvetináči, ktorých máme doma azda najviac. 
Tento kvet je tak rozkošný! Je to druh kaktusu a volá sa RhipsalisNie je náročný na starostlivosť, čo je pre mňa ideálne.Za mesiac mu stačí asi štamprlík vody. Môžete ho ostrihať ale nie naklíčiť resp. namnožiť ☺. Môžete si ho nechať narásť do dĺžky akej chcete lebo dokáže narásť fakt dosť. 
Ak chcete mať malý listnatý strom v dome zvoľte bonsaj. Keďže je to listnatý strom je v poriadku keď sem-tam padne z neho list. Najlepšie je polievať bonsaj ráno. Ja ho polievam raz za dva týždne tak isto malým množstvom vody. To či je vašej rastline chýba alebo nechýba voda uvidíte na kmeni a je to skutočne vidno!
Orchideu keď nekvitne nemusím. Nepáči sa mi keď z kvetináča trčia len nejaké stonky a listy. ALE! Je pravda, že orchidea pre svoje korene potrebuje svetlo a u ľudí som videla také plastové priesvitné kvetináče, čo nie je môj šálok kávy lebo sa mi to nepáči. Prednedávnom moja mamina presadila túto orchideu to tej vázy a podľa mňa to vyzerá skvele! Je to jednoliate a jednoducho je to super!

Od rezaných kvetov cez kvetináčové sa presúvam k umelým. Sú vhodné aj pre najväčších workoholikov. Prekvapivo sú absolútne nenáročné, jediné čo môžete pre tento kvet urobiť je utrieť prach z lístkov. Investujte do kvetov, ktoré naozaj budú vyzerať ako živé. Krásne majú v Ikei, z ktorých si môžete vystavať aj celú kyticu.  
♥ Máte aj vy rady kvety? ♥


0 komentárov: