5 tipov na lepší deň

Každému z nás sa prelínajú dobré a zlé dni. Často si tie nevydarené dni spôsobíme sami. Inokedy dobrý deň závisí od jedného človeka. Mnohokrát naša nálada závisí od počasia, toho akou nohou vstaneme z postele... A hocikedy sme naštvaný len sami na seba.  Faktorov, ktoré nás ovplyvňujú sú tisíce.  Dnes vám ukážem niekoľko tipov na zlepšenie vašeho dňa.

Začnite hneď ráno!
Večer si všetko prichystajte, aby ste ráno mohli dlhšie ležať v posteli a naštartovali nový deň s energiou. Potom si prichystajte nejaké vychytané raňajky, postarajte sa o svoju pleť a oblečte si niečo, v čom sa budete cítiť dobre.  

Svoj svet!
Niektoré veci treba jednoducho pustiť len jedným uchom dnu, druhým von. Nie sme všetci dokonalí a nejde nám všetko. Preto sa netrápte nad tým keď v škole (alebo v práci) vás učiteľ (resp. šéf ☺) bude ,, ponižovať" za to, že raz za uhorský rok spravíte chybu a odzrkadlí sa to na výsledku. 
Ale čo som myslela po názvom Svoj svet! Myslela som tým hlavne myšlienku: ZAMERAJ SA HLAVNE NA SEBA, NIE NA DRUHÝCH ☺! Neznamená to, že máš mať srdce ako skala a nevnímať druhých. Bez ľudí sa predsa nedá žiť. Ale netreba sa zapodievať problémami iných, niektoré veci sa netýkajú mňa a aj keby som sa na hlavu postavila nič s nimi nespravím, a preto takéto veci, hlavne negatívne, je zbytočné nosiť v hlave. Tak isto netreba sa porovnávať s druhými, obzvlášť nie, keď vidím, že jemu sa darí a mne nie. Ja som predsa taký aký som či s chybami, či bez nich. 

Dopraj si!
Bez práce nie sú koláče. Dopraj si po poctivej práci zaslúženú odmenu. Zájdi do obchodu, kúp si čo i len nejakú drobnosť, ktorá ťa poteší a vyčarí ti úsmev na tvári. Alebo sa objednaj ku kozmetičke a poriadne si oddýchni. Môžeš zájsť do fitka sa spraviť niečo pre svoje zdravie. Keď sme pri tom zdraví, v mojom Fitness diári je jedna veta, ktorá sa mi páči a zapadá do témy, a znie: ,, Neodmeňuj sa jedlom, nie si predsa pes!". 
Pauza!
V istom okamihu je potrebné povedať si stop! Zastaviť sa a byť chvíľu sama so sebou, porozprávať sa, prehodnotiť  si všetky moje myšlienky a skutky. Vždy keď vznikne problém, prvý s kým by si ho mal riešiť je tvoje vnútro. Perfektné miesto na usporiadane myšlienok je horúci kúpeľ, pre mňa aj kostol. 

Vyhýbaj sa zlej energii!
Negatívna energia vychádza z negatívnych ľudí, tak to aspoň vnímam ja.  Pokiaľ si nechcete pokaziť celý deň jedným dialógom, radšej sa takým ľuďom vyhnite hneď, ako sa s nimi dáte do reči. Pokiaľ vás štvú celkovo ľudia, vyjdite si za mesto a zvoľte prechádzku po lese o samote, resp. so svojím domácim miláčikom. 
Ak poznáte ľudí, ktorí na vás vplývajú pozitívne a cítite sa pri nich príjemne, neváhajte a pozvite ich von! Alebo si pozri video nejakého obľúbeného youtubera.  Za pár minút sa vaša nálada otočí o 360° ☺.

Toto bolo v skratke pár tipov na zlepšenie svojho dňa. Aké sú tvoje tipy na  zdvihnutie nálady?0 komentárov: